ایران فان

زمان طلوع و غروب آفتاب چه دعایی بخوانیم؟ - ایران فان

توضیحات
---
  • تاریخ : ۲۸ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید : 22 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای زمان طلوع و غروب آفتاب چه دعایی بخوانیم؟ بسته هستند

زمان طلوع و غروب آفتاب چه دعایی بخوانیم؟

32

عبداللَّه بن ميمون، از امام جعفر صادق عليه السلام روايت كرده است كه: «على عليه السلام چون صبح مى‏ كرد، سه مرتبه مى ‏فرمود كه:

سُبْحانَ الْمَلِكِ الْقُدُّوسِ سُبْحانَ الْمَلِكِ الْقُدُّوسِ سُبْحانَ الْمَلِكِ الْقُدُّوسِ؛ «پاك و منزّه است پادشاه به غايت پاكيزه. پاك و منزّه است پادشاه به غايت پاكيزه. پاك و منزّه است پادشاه به غايت پاكيزه»، و مى‏ فرمود كه: اللَّهُمَّ إِنِّي أَعُوذُ بِكَ … وِبِقُدْرَتِكَ عَلى‏ خَلْقِكَ؛ «خداوندا! به درستى كه من پناه مى ‏برم به تو از برطرف شدن نعمت تو، و از گردانيدن عافيت تو، و از ناگهانى سزا و عقوبت تو، و از دريافتن بدبختى، و از بدى آن‏چه پيشى گرفته در شب. خداوندا! به درستى كه سؤال مى‏ كنم تو را به عزّت پادشاهى تو، و سختى توانايى تو، و به بزرگ سلطنت تو، و به توانايى تو بر آفريدگان خود»، بعد از آن، حاجت خود را بخواه».

علا بن كامل‏ روايت كرده است كه:

شنيدم از امام جعفر صادق عليه السلام كه در نزد شام مى ‏فرمود:

«وَاذْكُرْ رَبَّكَ فى‏ نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخيفَةً ودَوْنَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ؛ و ياد كن پروردگار خود را در دل خود از روى زارى و ترس، و بدون آشكارِ از گفتار».

و نيز آن حضرت مى‏ فرمود: «لَا إِلهَ إِلَّا اللَّهُ … وَهُوَ عَلى‏ كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدِيرٌ؛ نيست خدايى، مگر خدا، در حالتى كه تنها است. نيست شريكى از براى او، و او را است پادشاهى و او را است ستايش. زنده مى‏ گرداند و مى‏ ميراند و مى‏ ميراند و زنده مى‏ گرداند، و او زنده‏ اى است كه نمى‏ ميرد، و او بر هر چيزى توانا است».

راوى مى‏ گويد كه: عرض كردم كه: «بِيَدِهِ الْخَيْرُ» فرمود: «به درستى كه خير و خوبى در دست او است، وليكن چنان كه من مى‏ گويم، بگو. ده مرتبه بگو: أَعُوذُ بِاللَّهِ السَّمِيعِ الْعَلِيمِ؛ «پناه مى‏ برم به خداى شنواى دانا»، در هنگامى كه آفتاب طلوع مى‏ كند، و ده مرتبه در هنگامى كه غروب مى‏ كند.

پی نوشت: تحفة الأولياء (ترجمه أصول كافى)، ج‏۴، ص430و431.

نوشته زمان طلوع و غروب آفتاب چه دعایی بخوانیم؟ اولین بار در میهن فال | مرجع سرگرمی و فال و طالع بینی پدیدار شد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.