ایران فان

مجله تئاتر: تئاتر خوزستان به مخاطب و مسائل چالشی در اجتماع توجهی ندارد + جزئیات - ایران فان

توضیحات
---
  • تاریخ : ۱۹ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید : 37 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای مجله تئاتر: تئاتر خوزستان به مخاطب و مسائل چالشی در اجتماع توجهی ندارد + جزئیات بسته هستند

به گزارش مجله فیلم

مریم مقدم در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: رسالت هنرمند است که به دغدغه های مردم بپردازد. متاسفانه بسیاری از کارگردان های تئاتر فقط به اجرا بردن یک متن بدون شناخت به مسائل تئوریک و فنی کارگردانی و بازیگری و… بسنده می کنند و مسئولان و بازبین ها توجه لازم را به این امر ندارند و همین باعث می شود که تئاتر مجالی باشد برای پول زایی تا انتقال اندیشه. 

مقدم افزود: تئاتر کار کردن باید هدفمند باشد. یک تئاتری باید به لحاظ فکری از زمان حال جلوتر باشد اما وقتی برخی تنها به دنبال کسب رزومه هستند و دنبال دغدغه های اجتماعی نیستند به همین دلیل وضعیت همینی می شود که امروز در استان می بینیم. شاید هنرمندان مان جسارت کافی را در انتقال مسائل ندارند یا مسئولان به افراد جسور میدان نمی دهند.

وی همچنین یاداور شد:  به تازگی کانون دانش آموختگان تئاتر استان خوزستان متشکل با حضور بیشتر از ۳۰ تن از تحصیل کرده ها شاخه های گوناگون رشته نمایش تشکیل شده است. هدف از تشکیل این کانون علاوه بر انتقال دغدغه های دانش آموخته ها به مسئولان، بستر سازی های مناسب کاری برای دانش آموخته هاست تا تئاتر استان به صورت منسجم تری بتواند از این نیرو تخصصی استفاده کند و شاهد بالا رفتن کیفیت کارها باشیم آن هم به واسطه میدان دادن بیشتر خصوصا در بخش آموزشی و کارشناسی.

این مدرس تئاتر توضیح داد: شناساندن تئاتر به مردم به واسطه تبلیغات و نصب بنر صورت نمی گیرد بلکه باید از کودکی با آن آشنا باشند و آموزش ببینند و تماشگرش باشند. تزریق نیروی حرفه ای و دانش آموخته به کانونهای پرورش فکری کودکان و نوجوانان می تواند گامی بلند در این رابطه باشد.  

مقدم افزود: پرداخت غیر تخصصی باعث می شود مسائل اجتماعی خوب به مردم منتقل نشوند. وقتی متونی که انتخاب می شود اشتباه باشند، بدون شک، خروجی کارها نیز غیر اصولی می شود.

وی افزود: عدم بستر سازی مناسب برای توسعه تئاتر و دیدگاه کمیتی نسبت به برنامه های فرهنگی که می تواند چالش خوبی برای گستره تئاتر باشد، ضعف استفاده از نیروی تحصیل کرده رشته تئاتر در بسیاری از برنامه های فرهنگی و میدان دادن به نیروی غیر متخصص که بدون اگاهی و صرفا برای سرگرمی به کار تئاتر می پردازد موجب افت کیفیت تئاتر شده است.

Let’s block ads! (Why?)

گرد آوری : مجله فیلم

تئاتر ایرانی – ساعت چند – دانلود تئاتر – برنامه تئاتر – اخبار تئاتر – بلیط تئاتر – محل تئاتر

فیلمایرانلایف استایلویدئوحسابداریزیرمیزیخبرتسمه

The post مجله تئاتر: تئاتر خوزستان به مخاطب و مسائل چالشی در اجتماع توجهی ندارد + جزئیات appeared first on فیلم.

برچسب ها

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.