ایران فان

مجله تئاتر: «خرده جنایت های زن و شوهری» قضاوت نمی‌کند/ افشای حقایق هولناک + جزئیات - ایران فان

توضیحات
---
  • تاریخ : ۸ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید : 51 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای مجله تئاتر: «خرده جنایت های زن و شوهری» قضاوت نمی‌کند/ افشای حقایق هولناک + جزئیات بسته هستند

به گزارش مجله فیلم

رضا رمضانی کارگردان نمایش «خرده جنایت های زن و شوهری» درباره اجرای این اثر نمایشی به خبرنگار مهر گفت: این نمایش اجرای عمومی خود را از ۱۸ بهمن ماه در خانه نمایش اداره برنامه های تئاتر آغاز کرده است. «خرده جنایت های زن و شوهری» ۲ پرسوناژ دارد که من و تبسم هاشمی بازیگران آن هستیم.

وی درباره اجرای این نمایش توضیح داد: نمایشنامه «خرده جنایت های زن و شوهری» نوشته اریک امانوئل اشمیت بارها و بارها در نقاط مختلف دنیا کار شده است که خود من نیز نزدیک به ۲۰ اجرا از این اثر را در یوتیوب دیده ام. این نمایشنامه اثری روانشناسانه است که جغرافیایی ندارد و در هر زمان و مکانی قابلیت به صحنه رفتن دارد. دلیل اصلی انتخاب این متن برای اجرا نیز همین مساله بود چون معتقدم داستان این نمایشنامه به شرایط جامعه و اوضاع و احوال خانواده ها و زوج های ایرانی بسیار نزدیک است و هر دیالوگ آن مخاطب را درگیر کرده و به فکر فرو می برد.

رمضانی ادامه داد: اشمیت در این نمایشنامه حتی از یک دیالوگ هم نگذشته و اثری عمیق خلق کرده است. برای روی صحنه بردن این نمایشنامه مجبور به حذف بخش هایی از آن شدم اما علاقه مند هستم در شرایطی مناسب تر و در سالنی دیگر مجددا این کار را اجرا کنم. تلاشم در اجرای این اثر این بوده که قضاوت نکنم و حتی در نمایش پایان نمایشنامه نیز وفادارانه به متن عمل کرده ام.

وی درباره داستان نمایش توضیح داد: «خرده جنایت های زن و شهری» داستان مردی است که بر اثر حادثه ای مرموز دچار فراموشی شده است. زن او را به خانه آورده و سعی می‌کند گذشته را به شیوه خودش بازسازی کند تا هویت مرد بازگردد اما در این میان حقایقی هولناک آشکار می‌شود. در این نمایش زن و مرد داستان تا نیمه راه زندگی شان آمده اند اما هیچ چیز از مفهوم زندگی نفهمیده اند. این نمایش سیکل زندگی افرادی را به تصویر می کشد که برای فرار از تنهایی و اینکه به هم عادت کرده اند در کنار هم می مانند.

این بازیگر و کارگردان تئاتر در پایان متذکر شد: برای اجرای این نمایش همه مصاحبه های اریک امانوئل اشمیت درباره این کار و آثار دیگرش را مطالعه کردم و تلاشم این بوده که وفادارانه به متن و مفهومی که نویسنده قصد انتقالش را داشته است، عمل کنم البته از نظر نوع میزانسن و بازی ها به سمتی رفتیم که مخاطبان احساس نکنند نمایش در جغرافیای خاصی به تصویر کشیده شده است. تلاش ما این بوده که تماشاگران را با خود همراه کنیم تا احساس نکنند به دیدن یک نمایش خارجی نشسته اند.

این نمایش با بازی تبسم هاشمی حائری و رضا رمضانی تا ۲۳ اسفند ماه هر روز به جز شنبه ها ساعت ۱۸ روی صحنه خواهد بود.

Let’s block ads! (Why?)

گرد آوری : مجله فیلم

تئاتر ایرانی – ساعت چند – دانلود تئاتر – برنامه تئاتر – اخبار تئاتر – بلیط تئاتر – محل تئاتر

فیلمایرانلایف استایلویدئوحسابداریزیرمیزیخبرتسمه

The post مجله تئاتر: «خرده جنایت های زن و شوهری» قضاوت نمی‌کند/ افشای حقایق هولناک + جزئیات appeared first on فیلم.

برچسب ها

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.