ایران فان

مجله تئاتر: روسیه: آمریکا به برنامه کنترل تسلیحات بازگردد + جزئیات - ایران فان

توضیحات
---
  • تاریخ : ۱ام فروردین ۱۳۹۸
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید : 12 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای مجله تئاتر: روسیه: آمریکا به برنامه کنترل تسلیحات بازگردد + جزئیات بسته هستند

به گزارش مجله فیلم

به گزارش  تاس، سرگئی لاوروف با بیان این مطلب ابراز امیدواری کرد که شرکای غربی روسیه (آمریکا و متحدان آن در اروپای غربی) بتوانند ارزیابی درستی از وضعیت (کنترل تسلیحات) داشته باشند و اولویت ها را با مسئولیت تعیین کنند.

گفتنی است، ایالات متحده چندی پیش پیمان منع موشک های هسته ای کوتاه و میان برد را به حالت تعلیق درآورد، اقدامی که واکنش متقابل روسیه را در پی داشت.

این پیمان سال 1987 میان مسکو و واشنگتن مبنی بر منع آزمایش و تولید موشک های زمین پایه دارای بُرد 500 تا پنج هزار و 500 کیلومتر با قابلیت حمل کلاهک هسته ای امضا شد.

لاوروف در ادامه سخنان خود گفت: دور جدید مسابقه تسلیحاتی که بر اثر اقدامات آمریکا بوجود می آید ممکن است منجر به وضعیتی شود که بسیاری از کشورها توانمندی هسته ای را تنها ضامن برای امنیت ملی خود بدانند.

وی هشدار داد: خروج آمریکا از قرارداد کاهش تسلیحات پدافند موشکی و پیمان منع موشک های هسته ای کوتاه و میان برد ممکن است منجر به مسابقه تسلیحاتی گسترده و پیامدهای غیرقابل پیش بینی شود.

لاوروف با انتقاد از واکنش غرب در مساله خروج آمریکا از پیمان موشکی گفت: اکثر کشورهای غربی واکنشی خنثی و بی تفاوت به خروج آمریکا از پیمان موشکی داشتند و ادعای واهی آمریکا مبنی بر نقض این پیمان از سوی روسیه را پذیرفتند.

وزیر خارجه روسیه افزود: مسکو در صورت استقرار مجموعه های جدید موشکی آمریکا در اروپا بطور متقابل اقدام می کند؛ پاسخ ما به گونه ای است که وارد مسابقه تسلیحاتی جدید با آمریکا نمی شویم.

لاوروف این را نیز گفت که دوره کاهش تسلیحات هسته ای بر اساس توافق های پیشین روسیه و آمریکا به پایان رسیده است و باید به چنین توافقاتی ماهیت چند جانبه داد.

 برنامه های فضایی آمریکا تهدید آمیز است

وزیر خارجه روسیه در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد که برنامه آمریکا برای استقرار اجزای سامانه پدافند موشکی خود در فضا، دستگاه ها و تجهیزات فضایی دیگر کشورها که سیاست مستقلی نسبت به ایالات متحده دارند را تهدید می کند.

وی با یادآوری پیش نویس قرارداد روسیه و چین برای جلوگیری از استقرار تسلیحات در فضا گفت: پیشنهادات دیگری غیر از این مورد روی میز مذاکره وجود ندارد با این وجود نمایندگان کشورهای شرکت کننده در کنفرانس خلع سلاح همچنان قادر به دستیابی به توافق حتی برای آغاز مذاکرات در این باره نیستند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه ادامه داد: بیش از دو دهه این بهانه را شنیده ایم که تنظیم قرارداد به زمان طولانی نیاز دارد و گفت وگو در این باره تا زمانی که تهدیدی در فضا بوجود نیامده، بی معنی است.

وزیر خارجه روسیه افزود: این اظهارات در شرایطی مطرح می شود که آمریکا بودجه ای را برای ایجاد بخش فضایی سامانه پدافند موشکی خود و استقرار تسلیحات تهاجمی در مدار زمین اختصاص داده است.
 

49311منبع خبر

گرد آوری : http://www.filme.ir

روسیه: آمریکا به برنامه کنترل تسلیحات بازگردد

The post مجله تئاتر: روسیه: آمریکا به برنامه کنترل تسلیحات بازگردد + جزئیات appeared first on فیلم.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.