ایران فان

مجله تئاتر: ۳۶ اثر از ۲۰ جشنواره استانی به جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند + جزئیات - ایران فان

توضیحات
---
  • تاریخ : ۲۶ام شهریور ۱۳۹۷
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید : 43 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای مجله تئاتر: ۳۶ اثر از ۲۰ جشنواره استانی به جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند + جزئیات بسته هستند

به گزارش مجله فیلم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، اتابک نادری درباره جشنواره های تئاتر استانی گفت: تا کنون ۲۰ جشنواره تئاتر استانی برگزار شده که در مجموع ۳۶ اثر برگزیده هیات داوران برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شده است.

وی با اشاره به شیوه نامه جشنواره های تئاتر استانی بیان کرد: طبق این شیوه نامه آثار برگزیده هر جشنواره باید قبل از جشنواره بین المللی تئاتر فجر اجرای عمومی خود را پشت سر گذاشته باشند. از آنجایی که آثار جشنواره تئاتر هر استان حرفه‌ای ترین اجراهای تئاتر آن استان محسوب می شوند باید با بهترین کیفیت به جشنواره تئاتر فجر برسند از این رو پشت سر گذاشتن اجرای عمومی ضرورت دارد.

مدیر هماهنگی تئاتر استان‌ها توضیح داد: در حال حاضر مشغول بررسی وضعیت اجرای عمومی و کیفیت آثار برای معرفی به مرحله انتخاب جشنواره تئاتر فجر هستیم. همچنین حضور این آثار در همایش تئاتر استان ها را هم ارزیابی می کنیم. هر گروه باید لوح فشرده اجرای خود را تا یک هفته الی ۱۰ روز بعد از جشنواره تئاتر استانی به هماهنگی تئاتر استان های اداره کل هنرهای نمایشی ارسال کند.

وی تاکید کرد: بازبینی نمایش ها برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر، مستقل از این ارزیابی است و ما رعایت شیوه نامه برگزاری جشنواره های تئاتر استانی را مورد دقت قرار می دهیم.

اتابک نادری با اشاره به برخی از مشکلات گزارش شده در داوری نهایی جشنواره ها یادآور شد: جشنواره تئاتر استان ها در سال های اخیر با مدیریت مستقیم ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندان استان برگزار شده و تمامی تصمیم ها از انتخاب آثار ، تعداد کارها و فراخوان گرفته تا انتخاب هیات های انتخاب و داوری و … از سوی ادارات کل و هنرمندان استان گرفته می شود.

وی افزود: نقش ما تنها نظارت بر آثار انتخاب شده و خروجی جشنواره ها تا جشنواره تئاتر فجر است. قبل از این مرحله دخالتی در روند جشنواره های استانی نداریم.

مدیر هماهنگی تئاتر استان‌ها در پایان تعداد استان هایی که هنوز جشنواره های تئاتر خود را برگزار نکرده اند ۱۴ استان اعلام کرد که باید تا قبل از ۳۰ آبان به کار خود پایان دهند.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://www.filme.ir

۳۶ اثر از ۲۰ جشنواره استانی به جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

The post مجله تئاتر: ۳۶ اثر از ۲۰ جشنواره استانی به جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند + جزئیات appeared first on فیلم.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.