ایران فان

مجله چهره ها: «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «شوماخر» تا «الویس» + عکس - ایران فان

توضیحات
---
  • تاریخ : ۱۹ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید : 26 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای مجله چهره ها: «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «شوماخر» تا «الویس» + عکس بسته هستند

به گزارش مجله فیلم

برترین ها: طی هفته ای که گذشت بسیاری از ستاره ها زادروزشان را جشن گرفتند: از میشائیل شوماخر بگیرید تا زین مالک. در اینجا نگاهی به نکات و حقایق جالب زندگی ستاره هایی که در هفته پیش به دنیا آمدند می اندازیم.

مایکل شوماخر با تلفظ صحیح آلمانی میشائیل شوماخر (Michael Schumacher) زاده ۳ ژانویه ۱۹۶۹، راننده آلمانی بازنشسته مسابقات اتومبیل رانی است. وی هفت بار قهرمان دنیا در مسابقات فرمولا وان شده و همگان او را یکی از بزرگترین رانندگان فرمولا وان در تمام ادوار می دانند. او همچنین دو بار ورزشکار سال لورئوس دنیا نامیده شد و دو عنوان با بنتون در سال های ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵ برد قبل از آنکه به تیم فراری بپیوندد و یازده سال برایشان رانندگی کند. همکاری اش با فراری پنج عنوان پیاپی بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ به همراه آورد.

«تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک» 

شوماخر بسیاری از رکوردهای رانندگی فرمولا وان را از آن خود کرد که در آن میان می توان به بیشتر قهرمانی ها، بردهای مسابقات، سریع‌ترین دورها، بیشترین بردها در یک فصل – ۱۳ برد در سال ۲۰۰۴، رکوردی که تنها ۹ سال بعدی سباستین وتل راننده آلمانی توانست با آن برابری کند – اشاره نمود. میشائیل بیشتر وقت خود را صرف اتومبیل‌رانی می‌کرد، و در عین حال به مدرسه نیز می‌رفت. پس از فارغ التحصیلی از مدرسه، در گاراژی در نزدیکی محل سکونتش کارش را آغاز کرد. کار در گاراژ باعث شد تا او از عملکرد اتومبیل اطلاعات بیشتری کسب کند. پس از یک سال محل کارش را تغییر داد و به گاراژ ویلی، مدیر برنامه هایش در سال های بعد، رفت. در این گاراژ ماشین‌های سرعتی تعمیر می‌شدند. او با کار در این محل دوره مکانیکی خود را تکمیل کرد.

«تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک» 

در سال ۱۹۹۱ اولین مسابقه فرمولا وان خود را در پیست بلژیک و در تیم جوردن-فورد به انجام رساند. در آن سال جانشین برتراند گاشوت شد و پس از یک مسابقه به تیم بنتون-فورد منتقل شد و در مجموع ۴ امتیاز در جدول رانندگان کسب کرد. در سال ۱۹۹۲ قهرمان گرند پری بلژیک شد و در جدول کلی رانندگان در پایان فصل در رده چهارم قرار گرفت. سال ۱۹۹۴ سالی غمبار برای میشائیل بود. در این سال دو دوست و همکار خود را به نام‌های رولند راتزنبرگر و آیرتون سنا را در پیست انزو دینو فراری ایمولا سن مارینو از دست داد. و همچنین در این سال حادثه‌ای برای کارل وندلینگر در موناکو رخ داد که سالی پر از اندوه را برای او رقم زد.

در سال ۱۹۹۴ اولین قهرمانی جهان خود را با تیم بنتون رنو و فلاوی بریاتوره کسب کرد و در مسابقه پایانی دامون هیل نزدیکترین رقیبش را شکست داد و به این عنوان نائل شد. در سال ۱۹۹۵ دومین عنوان قهرمانی جهان خود را با بنتون به دست‌آورد. او با همراهی هم تیمی‌اش جانی هربرت، بنتون را به اولین عنوان سازندگان مسابقات قهرمانی نایل کرد. در سال ۱۹۹۶ به فراری ملحق شد و در آن فصل به مقام سوم جهان رسید در سال ۱۹۹۷ به مقام دوم جهان دست یافت؛ ولی بعد از درگیری با ژاک ویلنوو قهرمان آن سال در مسابقه پایانی، از رده بندی خارج شد. در سال ۱۹۹۸ مقام قهرمانی را به میکا هاکینن در پیست سوزوکا واگذار کرد. در سال ۱۹۹۹ بعد از شکستگی پا در گرند پری سیلور استون در بریتانیا، در مالزی به پیست بازگشت و به فراری در کسب عنوان قهرمانی تیمی که از سال ۱۹۸۳ در حسرت آن بود کمک کرد.

در سال ۲۰۰۰ در یک رقابت بینظیر و زیبا با میکا هاکینن فنلاندی توانست سومین مقام قهرمانی جهان خود را بدست آورد. در سالهای ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ هم میشائیل شوماخر بزرگ قهرمانی خود را تکرار کرد و با رکورد خوان مانوئل فانجیو (که در دهه ۵۰، ۵ بار قهرمان فرمول یک شده بود) برابری کرد. در سال ۲۰۰۳ توسط مونتویا تحت فشار قرار گرفت. بعد از شروع ضعیف در آغاز فصل توانست به مسابقات برگردد و ششمین عنوان قهرمانی خود را کسب کند. در این سال “شومی” در حالی که در سه مسابقه اول فصل نتیجه خوبی نگرفته بود، در مسابقه چهارم در ایمولا در حالی که مادرش را از دست داده بود به مقام قهرمانی رسید و آن برد را به مادرش تقدیم کرد. در سال ۲۰۰۴ در یک فصل با حاکمیت مطلق فراری از ۱۸ مسابقه سال در ۱۳ مسابقه به قهرمانی رسید و تنها در مسابقه موناکو از دور مسابقه حذف شد. در سال ۲۰۰۵ در رده سوم رانندگان قرار گرفت و عنوان خود را به فرناندو آلونسو از رنو واگذار کرد. تیم فراری هم به مقام سوم تیمی رسید. در سال ۲۰۰۶ در یک رقابت فشرده با آلونسو در حالی که ۲۵ امتیاز عقب بود با تلاش فراوان این اختلاف را جبران کرد، ولی با بدشانسی به دلیل از دست دادن موتور در سوزوکا و مشکل سوخت‌رسانی و پنچری در اینترلاگوس عنوان قهرمانی را برای دومین بار به آلونسو واگذار کرد.

«تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک» 

در این سال بعد از قهرمانی خاطره انگیز در پیسا مونتسا اعلام کرد که برای همیشه در پایان این فصل از دنیای فرمول یک خداحافظی می‌کند و در نهایت افسانه شوماخر با یک نمایش بی نظیر در برزیل به کار خود خاتمه داد. رانندگی شوماخر در برزیل نمایشی از شوماخر فصل ۲۰۰۰ بود. بی گمان هیچکس سبقت های زیبا و جانانه او در اینترلاگوس را در آخرین گراند پری عمرش فراموش نمی‌کند. شوماخر و برادر کوچکش رالف، تنها برادرانی هستند که هر دو بردهایی در فرمولا وان داشته اند و اولین برادرانی هستند که در یک مسابقه به رتبه های اول و دوم دست یافتند، رکوردی که در چهار مسابقه بعدی نیز آن را تکرار کردند.

در خارج از پیست اتومبیل رانی، شوماخر سفیر یونسکو و چهره اصلی امنیت در رانندگی بود. وی تلاش های نیکوکارانه زیادی در طول زندگی اش داشت و ده ها میلیون دلار به خیریه ها کمک و بخشش کرد. در سال ۲۰۰۴، مجله فوربس او را دومین ورزشکار پردرآمد دنیا معرفی کرد. در سال ۲۰۰۵ نیز مجله یوروبیزنس شوماخر را اولین ورزشکار میلیاردر دنیا معرفی نمود. در سال ۲۰۰۴ اعلام شد که حقوق او حدود ۸۰ میلیون دلار آمریکا است. مجله فوربس او را در رتبه هفدهم قدرتمند ترین سلبریتی های دنیا قرار داد. بخش اعظم درآمدهای او از تبلیغاتی است که چهره آنها می شود.

در ژوئن ۲۰۰۹ وی در نقش استیگ در برنامه «تخت گاز» محصول بی بی سی حضور داشت. جرمی کلارکسون، مجری برنامه اشاره کرد که شوماخر استیگ دائمی این برنامه نیست و تنها دلیل حضور شوماخر در این برنامه این بوده که فراری به آنها اجازه نمی داده کسی غیر از شوماخر فراری مشکی تک آنها را براند. این فراری پس از بازنشستگی وی در سال ۲۰۰۶ توسط فراری به او هدیه شد. در مصاحبه ای با کلارکسون، شومی گفت که خودروهای جاده ای او یک فیات ۵۰۰ آبارت و یک فیات کروما هستند که خودروهای خانوادگی آنها محسوب می شوند. میشائیل صداپیشگی کاراکتری در فیلم انیمیشن «ماشین ها» محصول پیکسار/دیزنی را نیز تجربه کرده و حضوری کوتاه در فیلم سینمایی «آستریکس و اوبلیکس در بازی های المپیک» در نقش خودش داشته است.

«تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک» 

در اوت ۱۹۹۵ شومی با کورینا بش ازدواج کرد و آنها یک دختر به نام جینا-ماری متولد ۱۹۹۷ و یک پسر به نام میک متولد ۱۹۹۹ دارند. وی نسبت به زندگی شخصی اش بسیار حساس است و از توجه رسانه ها متنفر است. در سال ۲۰۰۷ آنها به سوئیس نقل مکان کردند و خانه ای اربابی با ساحل شخصی در کنار دریاچه ژنو خریدند که گاراژ زیرزمینی و پمپ بنزین اختصاصی دارد. یکی از سرگرمی های اصلی شوماخر اسب سواری و فوتبال است. در دسامبر ۲۰۱۳ هنگام اسکی در منطقه ای ناامن خارج از پیست در کوه های آلپ فرانسه با پسر چهارده ساله اش میک، میشائل سقوط کرد و سرش به صخره خورد و آسیب دید. فوراً او را با هلیکوپتر به بیمارستانی در گرونوبل منتقل کردند و او را با دارو وارد کما کردند، زیرا به مغزش ضربه شدیدی وارد شده بود. وی تا ژوئن ۲۰۱۴ شش ماه در کما به سر برد و سپس او را ترخیص کردند تا در منزل دوره توانبخشی را بگذراند. دارایی خالص میشائیل شوماخر ۸۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.


۳ ژانویه زادروز، سرجو لئونه


سِرجو لِئونه (Sergio Leone) زاده ۳ ژانویه ۱۹۲۹ و درگذشته به تاریخ ۳۰ آوریل ۱۹۸۹، کارگردان، تهیه کننده و فیلمنامه نویس ایتالیایی بود که به عنوان خالق ژانر «وسترن اسپاگتی» شناخته می شود. سبک فیلمسازی لئونه شامل کنار هم گذاشتن شات های کلوزآپ با لانگ شات های طولانی می شد. از میان فیلم هایش می توان به فیلم های اکشن شمیر و صندل از جمله «آخرین روزهای پمپئی» (۱۹۵۹) و «غول رودز» (۱۹۶۱)، سه گانه وسترن دلار با هنرنمایی کلینت ایستوود: «به خاطر یک مشت دلار» (۱۹۶۴)، «به خاطر چند دلار بیشتر» (۱۹۶۵)، وسترن افسانه ای «خوب، بد، زشت» (۱۹۶۶)؛ «روزی روزگاری در غرب» (۱۹۶۸)؛ «سرت را بدزد، احمق!» (۱۹۷۱) و درام جنایی «روزی روزگاری در آمریکا» (۱۹۸۴) اشاره نمود.

«تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک» 

لئونه در اثر حمله قلبی در سن ۶۰ سالگی از دنیا رفت، ولی قبل از مرگش داشت فیلمی در مورد محاصره لنینگراد برنامه ریزی می کرد که در جبهه شرقی در جنگ جهانی دوم رخ می داد. سال های آخر فیلمسازی اش با کلینت ایستوود بد شده بود و سر پروژه «روزی روزگاری در آمریکا» گفته بود که بر خلاف ایستوود، رابرت دنیرو یک بازیگر واقعی است. شاید این نظردهی در جواب رد کردن پیشنهاد بازی ایستوود در نقش کارآگاه پلیس ایرلندی در فیلم مذکور بوده است. هرچند که بالاخره این دو قبل از مرگ لئونه آشتی کردند.

«تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک» 

از پروژه هایی که لئونه می خواست روی آنها کار کند و هرگز تحقق نیافتند، فیلم های «جائی که فقط مری می شناسد»، «لنینگراد: ۹۰۰ روز»، «دون کیشوت» و «کولت» بودند. جوایز و افتخاراتی که سرجو لئونه بدست آورد، جایزه داوید دی دوناتلو برای فیلم «سرت را بدزد، احمق!»، نامزدی جایزه بفتا برای بهترین کارگردانی برای فیلم «روزی روزگاری در آمریکا» و نامزدی جایزه گلدن گلوب برای همان فیلم هستند. دارایی خالص سرجو لئونه در زمان حیاتش ۱۰ میلیون دلار بود.


مل گیبسون ۶۲ ساله شد


مِل کولمسیل جرارد گیبسون (Mel Gibson) زاده ۳ ژانویه ۱۹۵۶ در پیکسکیل نیویورک، بازیگر و فیلمساز آمریکایی است که وقتی ۱۲ ساله بود همراه والدینش به سیدنی استرالیا نقل مکان کرد. گیبسون بیشتر به عنوان قهرمان اکشن شناخته می شود و او را در نقش مارتین ریگز در سری فیلم های پلیسی «اسلحه مرگبار» و همچنین در نقش مکس راکاتانسکی در سه فیلم اول سری فیلم های اکشن و پسارستاخیزی «مکس دیوانه» مشاهده کردیم.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»

مل در موسسه ملی استرالیایی هنرهای دراماتیک، در رشته بازیگری تحصیل کرد و در دهه هشتاد کمپانی آیکون اینترتینمنت را تأسیس نمود که در حوزه فیلمسازی و تولید فیلم فعالیت می کرد. در سال ۱۹۸۱ پیتر ویر (کارگردان) او را برای بازی در فیلم درام تحسین شده جنگ جهانی اولی «گالیپولی» انتخاب کرد برای مل جایزه بهترین بازیگر مرد را از موسسه فیلم استرالیا به ارمغان آورد. و این فیلم به او کمک کرد تا به جایگاه یک بازیگر منعطف و جدی دست یابد.

در سال ۱۹۹۵ گیبسون فیلم درام تایخی حماسی «شجاع دل» را تهیه و کارگردانی کرد و خودش نیز در آن نقش آفرینی کرد و برای آن جایزه گلدن گلوب و جایزه اسکار بهترین کارگردان و همچنین جایزه اسکار بهترین فیلم را کسب کرد. در سال ۲۰۰۴ وی فیلم درام انجیلی «مصائب مسیح» را ساخت و کارگردانی کرد که آن نیز فیلمی موفق و جنجالی بود. برای کارگردانی فیلم اکشن و ماجرایی «آپوکالیپتو» محصول سال ۲۰۰۶ نیز گیبسون بیشتر توجه همگان را جلب کرد. درسال ۲۰۱۶ پس از وقفه ای ده ساله، او با فیلم تحسین شده و موفق تجاری «ستیغ اره ای» به سینما بازگشت.

اواخر دهه هفتاد بود که گیبسون با رابین دنیس مور آشنا شد که آن زمان رابین پرستار دندانپزشکی بود و خود مل بازیگری ناشناخته بود که برای یک کمپانی کار می کرد. در سال ۱۹۸۰ رابین و مل ازدواج کردند و دختری به نام هانا متولد ۱۹۸۰ و شش پسر به نام های ادوارد (متولد ۱۹۸۲)، کریسشن (۱۹۸۲)، ویلیام (۱۹۸۵)، لوئیس (۱۹۸۸)، میلو (۱۹۹۰)، توماس (۱۹۹۹) و سه نوه دارند.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»

پس از ۲۶ سال زندگی مشترک این زوج در سال ۲۰۰۶ از هم جدا شدند. خود گیبسون ادعا می کند جدایی آنها روز پس از شبی که او در حالت مستی رانندگی کرده و بازداشت شده بود اتفاق افتاده است. درخواست طلاق از سوی رابین با انتشار عکس هایی از مل در ساحل در حال صمیمیت با پیانیست روسی اوکسانا گریگوریوا همراه شد. طلاق آنها در دسامبر ۲۰۱۱ نهایی شد و مهریه یا هزینه ای که مل گیبسون در ازای این طلاق متحمل شد گویا بالاترین هزینه در تاریخ هالیوود و برابر با مبلغی بیش از ۴۰۰ میلیون دلار بوده است. از سال ۲۰۱۴ تابحال مل با رزالیند راس رابطه دارد که نویسنده و قهرمان سابق جهش با اسب است. گیبسون اعلام کرد که او و نامزدش منتظر تولد فرزند نهم مل و فرزند اول راس هستند. دارایی خالص مل گیبسون قبل از طلاقش از رابین ۸۵۰ میلیون دلار بود که پس از طلاق دارایی خالصش به ۴۲۵ میلیون دلار سقوط کرد.


بردلی کوپر ۴۳ ساله شد


بردلی چارلز کوپر (Bradley Cooper) زاده ۵ ژانویه ۱۹۷۵، بازیگر و تهیه کننده آمریکایی است که یکی از بالاترین دستمزدها را در میان بازیگران کل دنیا دریافت می کند و تابحال نامزد دریافت جوایز و افتخارات مختلفی از جمله نامزد چهار جایزه اسکار، دو جایزه بفتا و دو جایزه گلدن گلوب شده است. بردلی در سال ۲۰۰۰ در مقطع فوق لیسانس هنرهای زیبا در استودیوی بازیگران نیویورک سیتی ثبت نام کرد. کارش را به عنوان بازیگر مهمان سریالی تلویزیونی در سال ۱۹۹۹ آغاز کرد و دو سال بعد اولین فیلم سینمایی اش را با «تابستانی آمریکایی داغ» آغاز کرد. بعداً در سریال اکشن و جاسوسی «آلیاس» نقش ویل تیپین را بازی کرد و شهرت و موفقیت بیشتری کسب کرد و در فیلم «مهمانان ناخوانده عروسی» نیز نقش کوچکی بازی کرد.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»

فیلم مهم او که نقطه عطف بازیگری اش بود، فیلم کمدی موفق تجاری «خماری» محصول سال ۲۰۰۹ بود که دو دنباله بر آن در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ ساخته و اکران شد. در سال ۲۰۱۱ از سوی مجله GQ به عنوان مرد سال بین المللی و از سوی مجله پیپل به عنوان جذابترین مرد زنده سال شناخته شد.

نقش آفرینی کوپر به عنوان نویسنده ای در فیلم مهیج «نامحدود» (۲۰۱۱) و همچنین در نقش افسر پلیس تازه کاری در درام جنایی «مکانی آن سوی کاج ها» (۲۰۱۲) تحسین منتقدین را برانگیخت. وی با درام کمدی رمانتیک «دفترچه امیدبخش» یا «کتاب بارقه های امید» (۲۰۱۲)، فیلم جنایی کمدی سیاه «حقه باز آمریکایی» (۲۰۱۳) و فیلم زندگی نامه ای «تک‌تیرانداز آمریکایی» موفقیت های بیشتری کسب کرد. برای کارش در این فیلم ها، او نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین بازیگر مرد در نقش مکمل شد. در سال ۲۰۱۴ وی نقش جوزف مریک را در تئاتر «مرد فیل‌نما» بازی کرد که نامزد جایزه تونی بهترین بازیگر مرد در یک نمایش را نصیبش کرد. مجله تایم در سال ۲۰۱۵ کوپر را یکی از ۱۰۰ فرد پرنفوذ دنیا نامید.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»

اولین سال های حضور بردلی کوپر در صنعت سرگرمی با مشکلات فراوانی همراه بود و حتی نزدیک بود بازیگری را کنار بگذارد. اعتیادش به مواد مخدر و تردید و دودلی در مورد شغلش باعث شد فکر خودکشی به سرش بزند. وی از سال ۲۰۰۴ تابحال از الکل پرهیز می کند و خودش می گوید که نزدیک بود الکل زندگی اش را نابود کند. در اکتبر ۲۰۰۶ وی با جنیفر اسپوزیتو نامزد کرد و در دسامبر همان سال با هم ازدواج کردند. در مه ۲۰۰۷ همسرش درخواست طلاق داد و این دو از هم جدا شدند.

در دسامبر ۲۰۱۱ کوپر با زوئی سالدانا رابطه ای رمانتیک داشت که در ژانویه ۲۰۱۳ به پایان رسید. در مارس ۲۰۱۳ وی با سوکی واترهاوس، مدل انگلیسی، آشنا شد که ۱۷ سال از خودش کوچکتر بود. ظاهراً این دو در مارس ۲۰۱۵ به خاطر اختلاف سنی زیادی و تمایل واترهاوس به تمرکز بیشتر روی حرفه اش از هم جدا شدند. ماه بعد از جدایی شان، بردلی با آیرینا شیک، مدل روس، رابطه ای را آغاز کرد که ظاهراً در ماه نوامبر، آیرینا به منزل او در وست ویلیج نیویورک نقل مکان کرده و حالا این دو منتظر تولد فرزند اولشان هستند. دارایی خالص بردلی کوپر ۶۰ میلیون دلار برآورد شده است.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»


لوئیس همیلتون ۳۳ ساله شد


لوئیس کارل دیویدسون همیلتون (Lewis Hamilton) زاده ۷ ژانویه ۱۹۸۵، راننده بریتانیایی مسابقات فرمولا وان است که در حال حاضر برای تیم مرسدس ای ام جی پتروناس رانندگی می کند و تابحال سه بار قهرمان دنیا در مسابقات فرمولا وان شد و اغلب به عنوان بهترین راننده فرمولا وان در میان هم‌نسل هایش و همچنین یکی از بزرگترین رانندگان فرمولا وان در تمام ادوار شناخته می شود. وی اولین عنوانش را با مک‌لارن و در سال ۲۰۰۸ قبل از انتقال به مرسدس به دست آورد و در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در مرسدس عناوین پی دی پی کسب کرد.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»

در دسامبر ۱۹۹۵ در ده سالگی با ران دنیس، رئیس تیم مک‌لارن، در مراسم جوایز اتو اسپورت صحبت کرد و به او گفت: «می خوام یه روز برات رانندگی کنم… می خوام راننده مک‌لارن بشم.» کمتر از سه سال بعد مک‌لارن و مرسدس بنز او را برای رشته حمایت رانندگان جوان ثبت نام کردند. پس از برد قهرمانی های بریتیش فرمولا رنو، فرمولا تری یوروسریز و GP2، در مسیر بالا رفتن از پله های ترقی در حرفه رانندگی، وی در سال ۲۰۰۷ برای مک‌لارن رانندگی کرد و ۱۲ سال پس از اولین آشنایی اش با دنیس، در فرمولا وان مسابقه داد. قرارداد همیلتون برای برنامه توسعه راننده مک‌لارن باعث شد که او جوانترین راننده ای شود که تابحال قراردادی بسته که منجر به رانندگی در فرمولا وان شده است. همیلتون که از پدری سیاهپوست و مادری سفیدپوست متولد شده، اولین راننده سیاهپوستی است که در فرمولا وان رانندگی می کند.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»

در اولین فصلش در فرمولا وان، همیلتون رکوردهای زیادی را شکست در حالیکه در قهرمانی فرمولا وان ۲۰۰۷ دوم شد و فقط یک امتیاز از کیمی رایکانن عقب بود. وی در فصل بعد قهرمانی دنیا را به طرزی دراماتیک برد و تبدیل به جوانترین قهرمان دنیا در تاریخ فرمولا وان شد تا اینکه دو سال بعد سباستین وتل این رکورد را شکست.

پس از دومین عنوان جهانی اش در سال ۲۰۱۴، وی از سوی بی بی سی شخصیت ورزشی سال لقب گرفت. در سال ۲۰۱۵ لوئیس اولین راننده بریتانیایی تاریخ شد که عناوین پی در پی در فرمولا وان به دست آورده و بعد از جکی استوارت، دومین بریتانیایی شد که سه عنوان را پشت سر هم می برد. وی همچنین اولین راننده انگلیسی است که به این نقطه نائل می شود. از آن گذشته همیلتون اولین راننده در تاریخ این ورزش است که در هر فصل حداقل یک مسابقه را می برد، از سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ با مک‌لارن و از سال ۲۰۱۳ تابحال با مرسدس. وی بیشترین برد را در میان تمام رانندگان انگلیسی در تمام تاریخ فرمولا وان دارد و در حال حاضر با ۵۳ برد در رتبه دوم قرار دارد.

در اکتبر ۲۰۰۷ وی اعلام کرد که می خواهد در سوئیس ساکن شود و دلیلش را دور شدن از توجه رسانه ها دانست. ولی در شوی تلویزیونی پارکینسون اعتراف کرد که دلیل اصلی اش میزان پائین مالیات در این کشور است. وی حالا ساکن لوئینز در نزدیکی دریاچه ژنو در سوئیس است، جایی که دیگر رانندگان فرمولا وان از جمله قهرمانان دنیا میشائیل شوماخر، کیمی رایکانن و فرناندو آلونسو زندگی می کنند. همیلتون یکی از چندین چهره بینهایت پردرآمدی است که ترتیباتی که برای مالیات دهی اتخاذ کرده اند، مورد حمله و نقد بسیاری از رسانه ها قرار گرفته است.

در نوامبر ۲۰۰۷ لوئیس وارد رابطه ای با نیکول شرزینگر خواننده شد که این رابطه در ژانویه ۲۰۱۰ موقتاً پایان یافت. ظاهراً این دو در نوامبر ۲۰۱۳ دوباره آشتی کردند ولی در فوریه ۲۰۱۵ از هم جدا شدند. اوایل سال ۲۰۱۲ لوئیس به موناکو نقل مکان کرد که گویا موناکو نیز بهشت مودیان محسوب می شود. وی یک جت شخصی بمباردیر در سال ۲۰۱۳ خرید؛ وی به آثار هنری اندی وارهول نیز علاقه زیادی دارد. ماشین های موردعلاقه «ای سی کبرا» است که دو مدل سال ۱۹۶۷ از آن به رنگ های قرمز و مشکی دارد. در فوریه ۲۰۱۵ اعلام شد که همیلتون یک خودروی «لافراری» از فراری خریداری کرده است. دارایی خالص لوئیس همیلتون ۲۸۰ میلیون دلار برآورد شده است.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»


جرمی رنر ۴۷ ساله شد


جِرِمی لی رنر (Jeremy Renner) زاده ۷ ژانویه ۱۹۷۱، بازیگر و خواننده آمریکایی است که از سال ۲۰۰۰ به بعد در یک سری فیلم های مستقل از جمله «دامِر» (۲۰۰۲) و «نیو ند» (۲۰۰۵) بازی کرد و دیده شد. وی نقش های مکملی در فیلم های بزرگتر از جمله «سوآت» (۲۰۰۳) و «۲۸ هفته بعد» (۲۰۰۷) ایفا نمود. سپس بازی تحسین برانگیزی در فیلم «شهر» (۲۰۱۰) از خود نشان داد که برایش نامزدی جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد در نقش مکمل را به همراه آورد.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»

رنر بیشتر با نقش هایش در فیلم های «مهلکه» (۲۰۰۸) که برای آن نامزدی اسکار بهترین بازیگر مرد را بدست آورد و نقش شاهین‌چشم در سری فیلم های دنیا مارول از جمله «ثور» (۲۰۱۱)، «انتقامجویان» (۲۰۱۲)، «انتقامجویان: عصر اولتران» (۲۰۱۵) و «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» (۲۰۱۶) معروف شد. وی در فیلم های موفق تجاری «مأموریت ناممکن: پروتکل شبح» (۲۰۱۱)، «میراث بورن» (۲۰۱۲)، «هانسل و گرتل: شکارچیان ساحره» (۲۰۱۳)، «حقه باز آمریکایی» (۲۰۱۳) و «مأموریت ناممکن: ملت سرکش» (۲۰۱۵) نیز نقش آفرینی نموده است.

رنر در ژانویه ۲۰۱۴ با سونی پاچکو، مدل کانادایی ازدواج کرد و آنها دختری به نام ایوا برلین متولد ۲۰۱۳ دارند. در دسامبر ۲۰۱۴ پاچکو درخواست طلاق از رنر داد و دلیلش را اختلافات آشتی ناپذیر عنوان کرد. در نهایت این دو حضانت مشترک دخترشان را بر عهده گرفت. رنر همراه با بهترین دوستش، کریستوفر وینترز، که بازیگر نیز هست، کسب و کار بازسازی دکوراسیون منازل را نیز دارد. آخرین پروژه های سینمایی او فیلم های «ورود» محصول ۲۰۱۶ و فیلم «رودخانه بادی» محصول سال ۲۰۱۷ هستند. دارایی خالص جرمی رنر ۳۵ میلیون دلار برآورد شده است.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»


۸ ژانویه، زادروز دیوید بویی


دیوید رابرت جونز که با نام حرفه ای دیوید بویی (David Bowie) مشهور است، زاده ۸ ژانویه ۱۹۴۷ و درگذشته به تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۱۶، خواننده، ترانه سرا و بازیگر انگلیسی بود که به مدت پنج دهه در عرصه موسیقی پاپ، یک آیکون بوده و از سوی بسیاری از منتقدین و موزیسین ها به عنوان یک مبتکر به خصوص به خاطر کارش در دهه هفتاد شناخته می شد. ژانر موسیقی او آرت راک، گلم راک، پاپ، الکترونیک و اکسپریمنتال است. دوران حرفه ای او پر از ابداع و نوآوری و نمودهای بصری بود و موسیقی او و هنرش روی صحنه به میزان چشمگیری بر روی موسیقی پاپ تأثیرگذار بود.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»

فروش آلبوم های در دوران حیاتش به ۱۴۰ میلیون نسخه در کل دنیا رسید و او تبدیل به یکی از پرفروش ترین هنرمندان دنیا در عرصه موسیقی شد. در یک نظرسنجی در سال ۲۰۰۲ که توسط بی‌بی‌سی و برای انتخاب صد بریتانیایی بزرگ تاریخ صورت گرفت، دیوید بویی در جایگاه بیست و نهم قرار گرفت. بویی در رده‌بندی مجله رولینگ استون در رده سی و نهم جدول صد هنرمند بزرگ تاریخ موسیقی راک و همچنین در رده بیست و سوم جدول بهترین خوانندگان تمام دوران ها ایستاده است.

وی بازیگری را نیز تجربه کرد و در فیلم های متعددی از جمله «کریسمس مبارک آقای لارنس» (۱۹۸۳)، «هزارتو» (۱۹۸۶)، «حادثه لینگوئینی» (۱۹۹۱)، «زولاندر» (۲۰۰۱)، «پرستیژ» (۲۰۰۶) و غیره هنرنمایی کرد. وی نقاشی هم می کرد و کلکسیونر آثار هنری نیز بود. وی در مارس ۱۹۷۰ با مری آنجلا بارنت ازدواج کرد و پسرشان دانکن در مه ۱۹۷۱ به دنیا آمد که نامش را زووی گذاشتند، ولی این دو در فوریه ۱۹۸۰ در سوئیس طلاق گرفتند. در آوریل ۱۹۹۲ دیوید با آیمان، مدل آمریکایی-سومالیایی، در مراسمی خصوصی در لوزان سوئیس ازدواج کرد.

«تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک» 

دیوید بویی در ۱۰ ژانویه ۲۰۱۶ پس از ماه‌ها مبارزه با سرطان در خانه خود در نیویورک جان سپرد. آنها ازدواجشان را بعدها در فلورانس قطعی کردند. بویی و آیمان دختری به نام الکساندریا “لِکسی” زهرا جونز دارند که در اوت ۲۰۰۰ به دنیا آمد. این زوج ابتدا در نیویورک سیتی و لندن ساکن بودند و آپارتمانی هم در خلیج الیزابت سیدنی در استرالیا داشتند. نوه بویی از پسرش دانکن، در جولای ۲۰۱۶ درست شش ماه پس از مرگ بویی به دنیا آمد. دیوید بویی در دهم ژانویه ۲۰۱۶ چند روز پس از جشن تولدش و همچنین انتشار آلبوم Blackstar در اثر سرطان کبد در آپارتمانش در نیویورک سیتی از دنیا رفت. دارایی خالص او ۲۳۰ میلیون دلار برآورد شده است.


۸ ژانویه، زادروز اِلویس پرسلی

الویس آرون پرسلی (Elvis Presley) زاده ۸ ژانویه ۱۹۳۵ و درگذشته به تاریخ ۱۶ اوت ۱۹۷۷، خواننده و بازیگر آمریکایی بود که به عنوان یکی از مهمترین و چشمگیر ترین آیکون های فرهنگی قرن بیستم به حساب می آید و اغلب با لقب «سلطان راک اند رول» یا «سلطان» نامیده می شود. وی در توپلو در می‌سی‌سی‌پی به دنیا آمد و دوقلویش مرده زاده شد. وقتی ۱۳ ساله بود، همراه خانواده اش به ممفیس در تنسی نقل مکان کردند. حرفه موسیقی اش را در سال ۱۹۵۴ با ضبط آهنگی به کمک سم فیلیپس تهیه کننده در سان رکوردز آغاز کرد.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»

اولین تک‌آهنگش تحت قرارداد با آر سی اس ویکتور، با عنوان Heartbreak Hotel در ژانویه ۱۹۵۶ منتشر شد و تبدیل به آهنگ نامبر وان ایالات متحده شد. پس از یک سری حضورهای تلویزیونی موفق و آهنگ هایی که در صدر چارت های موسیقی قرار می گرفتند، الویس تبدیل به چهره پیشرو در سبک راک اند رول شد. اجراهای پرانرژی آهنگ ها و استایل تحریک آمیزش در ترکیب با آمیزه ای قوی از نفوذش در میان خطوط نژادی که با طلوع جنبش حقوق مدنی همراه شد، باعث شد که او به شدت محبوب و جنجالی شود.

در نوامبر ۱۹۵۶ وی اولین فیلمش را در «آرام دوستم داشته باش» بازی کرد. در سال ۱۹۵۸ به خدمت سربازی فراخوانده شد و موسیقی را دو سال بعد از سر گرفت و چند آهنگ از موفق ترین آهنگ هایش از لحاظ تجاری را خلق کرد. ولی دهه شصت را بیشتر به بازی در فیلم های هالیوودی و آلبوم های موسیقی متن آن فیلم ها گذراند. در سال ۱۹۶۸ پس از وقفه ای هفت ساله از اجرای زنده، با برنامه تلویزیونی تحسین شده ویژه «الویس» به روی صحنه بازگشت که باعث شد پس از آن دیگر کنسرت های ثابتی در لاس وگاس اجرا کند و تورهای پرسودی به دنبال آن برایش ردیف شد. در سال ۱۹۷۳ پرسلی در اولین کنسرتی که از طریق ماهواره بطور زنده در سطح دنیا پخش می شد، اجرا داشت.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»

چندین سال پس از سوءمصرف داروهای تجویزی و آسیب شدید به سلامتی اش، الویس در سال ۱۹۷۷ در سن ۴۲ سالگی از دنیا رفت. وی یکی از محبوب ترین و اثرگذارترین موزیسین های قرن بیستم بود و در بسیاری از ژانرها، از جمله پاپ، بلوز و گاسپل موفقیت های تجاری داشت. وی پرفروش ترین هنرمند سولو در تاریخ موسیقی ضبط شده است و فروش تقریبی او حدود ۶۰۰ میلیون واحد در سطح دنیاست. الویس سه جایزه گرمی کسب کرد و در سن ۳۶ سالگی جایزه دستاورد یک عمر گرمی را دریافت نمود. تنها فرزندش، لیزا ماری، از پریسیلا پرسلی، در روز اول فوریه ۱۹۶۸ به دنیا آمد که بعدها او نیز خواننده و ترانه‌سرا شد و چهار ازدواج از جمله ازدواج با مایکل جکسون و نیکولاس کیج را تجربه کرد و حالا صاحب دارایی خالص پدرش که ۳۰۰ میلیون دلار برآورد شده، است.


کیت، دوشس کمبریج، ۳۶ ساله شد


کاترین، دوشس کمبریج (Catherine, Duchess of Cambridge) با نام اصلی کاترین الیزابت کیت میدلتون، زاده ۹ ژانویه ۱۹۸۲، همسر پرنس ویلیام، دوک کمبریج است که ویلیام، پس از پدرش چارلز، پرنس ولز، دومین ولیعهد مادربزرگش، ملکه الیزابت دوم، ملکه پادشاهی انگلستان و ۱۵ قلمرو تحت پادشاهی آنها است.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»

کاترین در دهکده ای نزدیک نیوبری، برکشایر، در انگلستان بزرگ شد و در اسکاتلند در دانشگاه سنت اندروز در رشته تاریخ هنر تحصیل کرد که همانجا در سال ۲۰۰۱ با ویلیام آشنا شد. نامزدی آنها در روز شانزدهم نوامبر ۲۰۱۰ اعلام شد و این دو در روز ۲۹ آوریل ۲۰۱۱ در وستمینستر ابی ازدواج کردند. دوک و دوشس دو فرزند به نام های پرنس جورج و پرنسس شارلوت دارند که به ترتیب در جولای ۲۰۱۳ و مه ۲۰۱۵ به دنیا آمدند و به ترتیب سومین و چهارمین ولیعهدها در صف نشستن به تخت پادشاهی انگلستان قرار دارند.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»

تأثیری که کیت روی دنیا مد و فشن بریتانیا و آمریکا گذاشته با عنوان «تأثیر کیت میدلتون» در رسانه ها مشهور است. وی در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ از سوی مجله تایم به عنوان یکی از ۱۰۰ نفر بانفوذترین افراد دنیا شناخته شد. دارایی خالص کیت به تنهایی ۱ میلیون دلار و همسرش ویلیام ۴۰ میلیون دلار است.  


نینا دوبرو ۲۹ ساله شد


نینا دوبرو (Nina Dobrev) با نام اصلی نیکولینا کنستانتینووا دوبروا، زاده ۹ ژانویه ۱۹۸۹، بازیگر و مدل بلغاری-کانادایی است که بازیگری را با بازی در سریال درام «دگراسی:نسل بعدی» در نقش میا جونز آغاز کرد که این سریال بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ پخش می شد. بعد از آن بود که نینا در نقش النا گیلبرت و کاترین پیرس در سریال درام ماوراء الطبیعه «خاطرات خون آشام» محصول شبکه سی دبلیو درخشید که این سریال بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ پخش می شد.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»

وی در چندین فیلم سینمایی نظیر «مزایای گوشه گیر بودن» (۲۰۱۲)، کمدی «بیا پلیس باشیم» (۲۰۱۴) و کمدی ترسناک «آخرین دختران» (۲۰۱۵) نقش آفرینی کرد. دوبرو در کانادا تحصیلات ابتدائی و متوسطه را انجام داد و در رشته جامعه شناسی درس خواند تا اینکه در سال ۲۰۰۸ ترک تحصیل کرد تا بازیگری را دنبال کند. وی به چندین زبان مسلط است و انگلیسی، فرانسه و بلغاری را سلیس و روان حرف می زند. در زمان فیلمبرداری «خاطرات خون آشام» در آتلانتا زندگی می کرد تا اینکه در سال ۲۰۱۵ به لوس آنجلس نقل مکان کرد.

وی بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ با ایان سامرهالدر که همبازی اش در این سریال مشهور بود، دوست بود. جولیان هاف، بازیگر و رقصنده آمریکایی و برادرش، دوستان صمیمی دوبرو هستند. آخرین پروژه های سینمایی او برای سال ۲۰۱۷، فیلم های «سه ایکس: بازگشت ژاندر کیج» و «مرگ‌بازان» هستند. دارایی خالص نینا دوبرو ۶ میلیون دلار برآورد شده است.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»


زین مالک ۲۵ ساله شد


زین جواد مالک (Zayn Malik) زاده ۱۲ ژانویه ۱۹۹۳، خواننده و ترانه‌سرای انگلیسی است که اولین بار در سال ۲۰۱۰ با شرکت در مسابقه تلویزیونی بریتانیایی «ایکس فاکتور» دیده شد. وی که به صورت خواننده سولو در این مسابقه خوانندگی شرکت کرده بود همان ابتدا حذف شد و بار دیگر همراه با هری استایلز، نایل هوران، لیام پین و لوئی تاملینسون به دور مسابقه آورده شد و این چند نفر گروه موسیقی پسران وان دایرکشن را تشکیل دادند. مالک در زمانی که در این گروه بود همراه با دیگر اعضای آن، آلبوم های Up All Night (2011)، Take Me Home (2012)، Midnight Memories (2013) و Four (2014) را منتشر کردند.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»

در مارس ۲۰۱۵ بود که نماینده اش اعلام کرد که زین از این گروه خارج شده است. بعد از آن زین کارش را به عنوان خواننده سولو ادامه دارد و در سال ۲۰۱۵ با آر سی ای رکوردز قرارداد بست و اولین آلبوم استودیویی اش را با عنوان Mind of Mine در مارس ۲۰۱۶ منتشر نمود. این آلبوم و تک‌آهنگ اول آن یعنی Pillowtalk در چندین کشور آهنگ شماره یک شدند و مالک اولین خواننده مرد بریتانیایی شد که هم در بریتانیا و هم در آمریکا اولین تک‌آهنگش و اولین آلبومش، رتبه نخست چارت ها را کسب می کنند. مالک از زمانی که حرفه موسیقی را به عنوان خواننده سولو ادامه داده، مونونیم «زین» (نامی برای فردی که آنقدر مشهور است که تنها با نام کوچکش هم شناخته می شود) را بکار می برد.

 «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «میشائیل شوماخر» تا «زین مالک»

زین اوایل سال ۲۰۱۲ با پری ادواردز (خواننده) آشنا شد و آنها در سال ۲۰۱۳ نامزدی شان را اعلام کردند، ولی در اوت ۲۰۱۵، نماینده اش اعلام کرد که این زوج نامزدی شان را بهم زده اند. در سال ۲۰۱۶ وی با جی جی حدید، مدل آمریکایی، دوست شد که رابطه آنها هنوز هم ادامه دارد. زین مسلمان است و به زبان های انگلیسی و اردو مسلط است و می تواند عربی را نیز به راحتی بخواند. وی چندین بار هدف اهانت های ضد مسلمانان قرار گرفت که باعث شد او در سال ۲۰۱۲ حساب توئیترش را پاک کند. دارایی خالص زین ۴۹ میلیون دلار برآورد شده است.

Let’s block ads! (Why?)

گردآوری : filme.ir
گالری تصاویر جالب, عکس, عکس خوانندگان, بازیگران سریال, عکس سریال, , عکس جالب, عکس های بازیگران, Photos, Images

The post مجله چهره ها: «تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «شوماخر» تا «الویس» + عکس appeared first on فیلم.

برچسب ها

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.